|دین کالا - فروشگاه کتاب مذهبی و محصولات فرهنگی

کتابهای ویژه


فروش وي‍‍ژه

http://dinkala.ir/index.php/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA/product/view/5/7861.html 
کتاب ادبیات مداحی 

اثر جدید شاعر گرانقدر آقای محمد سهرابی 

سبد خرید شما


جمع کل با تخفیف:   0 ریال

مکتب وحی

مرتب شده بر اساس: orderby نمایش:
نظرات (0)
حریم قدس (مولف: سید محمد محسن حسینی طهرانی)
مقدمات و کلیات «سیر و سلوک» و خودسازی با رویکردی فلسفی و براساس مبانی «حکمت متعالیه» و تأویل و تفسیر آیات ارائه شده است. نویسنده تلاش میکند ضمن بیان آداب و شرایط طریقت و سلوک، ادراک حقایق، اسرار و انوار معرفت حق را برای سالکان توضیح دهد و دقایق معانی و ظرائف سلوک معنوی را با تدبر در «آیات» و روایات و سخنان عرفای اسلامی مثل مولوی و حافظ تبیین نماید. برای زدودن تعینات جزئیه و دریافت ظهورات و جلوههای توحید باید در خودسازی بر اساس مشارب صحیح و افکار الهی حرکت کرد. در این خصوص دستورالعمل های مختصری ارائه شده است
قیمت فعلی : 20,000 ریال
 
نظرات (0)
نوروز در جاهلیت و اسلام (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
این اثر که تحقیقی پیرامون نوروز و آداب آن در قبل و بعد از اسلام است، از دیدگاه عقل و شرع به مسئله نوروز و بدعت‌های وارده در دین مقدس اسلام پرداخته و مؤلّف محترم با استفاده از مطالب والد بزرگوارشان در این زمینه بر اتقان و ارتقای آن افزوده است.

کتاب حاضر از یک مقدمه، چهار فصل:«هویت نوروز و ریشه آداب و سنن آن»، «نوروز از منظر عقل و شرع»، «بررسی احادیث وارد در اثبات و نفی نوروز»، «نقد و بررسی مؤیدات و شواهد دیگر نوروز» تشکیل یافته و در خاتمه کتاب نیز «تاریخ نوروز و نگرش اسلام به آن» بررسی شده است.
قیمت فعلی : 115,000 ریال
 
نظرات (0)
رساله اجتهاد و تقلید (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
رساله اجتهاد و تقلید مرحوم آیت الله حسین حلی که به قلم علامه حسینی طهرانی در ۵۹ سال قبل به رشته تحریردرآمده است.
مقدمه این کتاب به بیان گوشه ای از احوالات مرحوم حلی و علامه طهرانی پرداخته و در دو بخش اجتهاد و تقلید تدوین شده است.
حدود و تعاریف اجتهاد، وجوب اجتهاد، مبادی اجتهاد، معنای لغوی و اصطلاحی تقلید، تقلید از اعلم و اموری که تقلید در آن‌ها واجب است، عنوان برخی از مباحث این کتاب را در برمی گیرد.
مترجم این کتاب که از استادان سطوح عالی حوزه علمیه قم است، علاوه بر تعلیقاتی که بر مباحث کتاب داشته‌، در پایان نیز مطالبی با عنوان شاخص‌های اجتهاد و استنباط و شاخص‌های مرجعیت و زعامت دینی را معرفی کرده است.
در بخشی از این کتاب آمده است: تصدی این مقام و موقعیت منحصرا باید به تایید و تصویب صاحب مقام ولایت کلیه الهیه حضرت حجت بن الحسن المهدی ارواحنا لتراب مقدمه الفداء صورت پذیرد و افراد به بهانه و حجت این که درصورت عدم پذیرش، امور مسلمین بر زمین می‌ماند و یا این که به دوش خود احساس تکلیف می‌کنند و رجوع افراد به ایشان موجب تعهد شرعی شده است، نمی‌توانند به این امر خطیر اقدام کنند و چنین مسوولیتی را بپذیرند و عواقب لایحتمل آن را بر عهده گیرند.
قیمت فعلی : 155,000 ریال
 
نظرات (0)
اربعین (مولف: سید محمد محسن حسینی طهرانی)
این کتاب اشاره دارد به اربعین حسینی از منظر شیعه
قیمت فعلی : 20,000 ریال
 
نظرات (0)
حیات جاوید (مولف: سید محمد محسن حسینی طهرانی)
کتاب «حیات جاوید: شرحی اجمالی بر وصیت‌نامه امیرالمؤمنین به امام حسن مجتبی علیهما السلام در حاضِرَین» را سید محمدمحسن حسینی طهرانی تألیف و انتشارات «مکتب وحی» آن را منتشر کرده است.«مقدمه»، «شرح و ترجمه وصیت‌نامه» و «فهارس عامّه» سه بخش این کتاب را تشکیل می‌دهند. در بخش دوم کتاب همان‌طور که از نام آن برمی‌آید، مؤلف در بیش از 100 موضوع با اشاره به وصیت‌نامه حضرت علی (ع)، متناسب با موقعیت روز جامعه، درس‌هایی اخلاقی و رفتاری را که منطبق بر این وصیت‌نامه است، بیان می‌کند. برخی از گفتارهای این بخش عبارت‌اند از «مبدأ و منشأ پیدایش توهمات جهل بشر، تعلق به امور ظاهریه و حسیه است»، «هدف از انعقاد مراسم مذهبی رسیدن به فهم و ادراک و تغییر در روش زندگی است»، «علل کرنش و تواضع افراد در برابر عظمت ظاهری و فریبنده ارباب معابد و کلیسا»، «فاصله گرفتن مساجد امروزی از مسیر ترسیم‌شده در مکتب اسلام و دستورات پیامبر اکرم»، «جایگاه استخاره در بین باورها و فرهنگ شیعه»، «توصیه امیرالمؤمنین علیه‌السلام به حفظ زبان و سکوت»، «ما از خداوند به بندگانش دلسوزتر نیستیم»، «فضاحت‌های به بار آمده توسط موبایل و اینترنت» و ... .

چاپ سوم کتاب «حیات جاوید: شرحی اجمالی بر وصیت‌نامه امیرالمؤمنین به امام حسن مجتبی علیهما السلام در حاضِرَین» نوشته سید محمدمحسن حسینی طهرانی در سال 1393 با شمارگان سه هزار نسخه به بهای 13هزار و 500 تومان توسط انتشارات «مکتب وحی» به چاپ رسیده است.
قیمت فعلی : 135,000 ریال
 
نظرات (0)
مطلع انوار (جلد 7) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌ها جمع‌آوری شده بود.

مطلع انوار (دوره محقّق و مهذّب، مکتوبات خطی، مراسلات، مواعظ) مرحوم علامه آیة الله حسینی طهرانی ـ رضوان الله علیه ـ که برگرفته از دستنوشته های ایشان است، در چهارده جلد منتشر می شود.

مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علّامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی ـ قدّس الله نفسه الزّکیّة ـ می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌هائی به عنوان دست مایه‌های اوّلیّه جهت تدوین کتب «دوره علوم و معارف اسلام» جمع‌آوری شده بود تا در فرصت مناسب به تبویب و تنقیح و تهذیب و تحقیق آن بپردازند، که پس از رحلت ایشان در چهارده مجلّد به همراه مقدّمه و تعلیقه‌های فرزند ایشان، آیة الله حاج سیّد محمّد محسن حسینی طهرانیتوسط انتشارات مکتب وحی آماده طبع و نشر گردیده است
قیمت فعلی : 240,000 ریال
 
نظرات (0)
تفسیر آیه نور (به همراه CD) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
این کتاب مشتمل بر ده مجلس است که حاصل سخنرانی‌های حضرت علاّمه طهرانی ـ رضوان الـله علیه ـ پیرامون تفسیر عرفانی، اخلاقی آیه نور در مسجد قائم طهران می‌باشد که به بررسی مکتب‌ها و نگرش‌های مختلف کلامی درباره اسماء و صفات و رؤیت و لقاء حضرت حق می‌پردازد که توسط بعضی از اصدقاء ایمانی ایشان صوت آن پیاده شده و پس از ویرایش و تصحیح به همراه مقدمه‌ای نفیس از فرزند بزرگوارشان حضرت آیة الـله حاج سیّد محمّد محسن حسینی طهرانی طبع و نشر گردیده است
قیمت فعلی : 100,000 ریال
 
نظرات (0)
مهر تابناک (جلد 1) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
لد اول «مهر تابناک» در احوالات حضرت علامه آیت الله حاج سید علی قاضی طباطبایی به همت انتشارات مکتب وحی منتشر شد.
این کتاب برگرفته از آثار علامه آیت الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی است که با مقدمه و اضافاتی از فرزند ایشان، آیت الله سیدمحمد محسن حسینی طهرانی به چاپ رسیده و در آن سعی شده زوایای گوناگون شخصیت والای مرحوم قاضی برای عموم روشن گردد.
این اثر از دو لحاظ مورد توجه قرار دارد: یکی شخصیت مرحوم قاضی که از عرفا و مجتهدان معاصر است و در نزد علما و متدینین و حتی عامه مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار است و سیره علمی و عملی ایشان الگویی برای همگان بوده است و دیگری، شخصیت مولف آن، مرحوم علامه حسینی طهرانی (صاحب کتابهای الله شناسی، معادشناسی، امام شناسی و… ) است که این مطالب مربوط به شرح احوال و تاریخ و سیره مرحوم قاضی را از نزدیکان و شاگردان بلافصل ایشان مانند مرحوم حداد، مرحوم قوچانی و علامه طباطبایی أخذ کرده و به رشته تحریر درآورده است که به نوعی در تذکره نگاری مرحوم قاضی از منابع دسته اول محسوب می شود.
عناوین اصلی «مهر تابناک» که در دوازده فصل تدوین یاقته، عبارت است از: «زندگی نامه و شرح احوال» ، «اساتید و شاگردان» ، «مرحوم قاضی از منظر بزرگان» ، «مقامات عرفانی و کرامات الهی» ، «مبانی عرفانی» ، «سیره عملی» ، «بزرگان از منظر مرحوم قاضی» ، «مواعظ و دیدگاه ها» ، «ارتحال و وصیتنامه» و… .
«جامعیت مرحوم قاضی در دو جنبه ظاهر و باطن» ، «دو شیوه تبلیغی مرحوم قاضی در حوزه نجف» ، «ترویج روح آزادی و آزادگی به شاگردان توسط مرحوم قاضی» ، «هدف علامه طهرانی از جمع آوری مطالب مربوط به حاج سید علی قاضی» ، «قبول شهادت هر یک از شاگردان مرحوم قاضی بجای دو عادل» ، «کمال علمی مرحوم قاضی» ، «فنای مرحوم قاضی در توحید» ، «تأثیر کلام ملکوتی مرحوم قاضی بر نفوس» ، «اهمیت استاد در سیر و سلوک» ، «بی اعتنایی مرحوم قاضی نسبت به کشف و کرامت ظاهری» ، «توسل به سیدالشهدا و ائمه اطهار (ع) کلید راه سیر و سلوک» ، «دیدگاه اولیای الهی نسبت به فقه و احکام شرعی» ، «فرق بین مرحوم قاضی با دیگران در اعلیمت ظاهری نیست» ، «مرض استسقا سبب رحلت مرحوم قاضی» از دیگر عناوین مهم این کتاب است.
قیمت فعلی : 95,000 ریال
 
نظرات (0)
افق وحی (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
کتاب "افق وحی" برای مخاطبان حوزوی و دانشگاهی با نگرشی قرآنی، فلسفی و عرفانی به موضوع وحی، قرآن و نبوت پرداخته است. مولف، فرزند علامه آیت الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی و یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم است.

از آثار نویسنده هویداست که به بازخوانی و بازکاوی در موضوعات علوم و معارف اسلامی بر اساس کتاب و سنت پرداخته و کتاب هایی مانند طهارت انسان (بررسی فنی و فقهی طهارت ذاتی انسان)، صلاه جمعه (وجوب عینی و تعیینی صلاه جمعه)، اسرار ملکوت، حریم قدس، اجماع (عدم حجیت اجماع مطلقا) و ... از آثار منتشر شده وی می باشد. اما كتاب "افق وحی" مشتمل بر یك مقدمه و چهار فصل و یك خاتمه است
قیمت فعلی : 160,000 ریال
 
نظرات (0)
اسرار ملکوت (جلد 2) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مجموعه‌ای است در شرح حدیث امام جعفر صادق علیه السلام به روایت عنوان بصری، که از دیرباز این روایت مورد نظر علماء بزرگ عرفان و اخلاق ما بالأخص عارف کبیر و موحّد عظیم الشأن مرحوم آیة الحقّ حاج سیّد علی قاضی طباطبائی قدس الله نفسه الزکیّة بوده است. اصل این مجموعه مطالبی است که حضرت مولّف محترم مذاکراتی را بر محور مبانی عرفانی و سلوکی در مکتب عرفانی مرحوم علاّمه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی قدس الله نفسه الزکیّة با عدّۀ کثیری از ارادتمندان و تلامذۀ آن رجل الهی داشته که حاصل آن دروس و مذاکرات بقلم شیوای ایشان برشتۀ تحریر کشیده، و بنام «أسرار ملکوت» طبع و منتشر گردیده است. بدین ترتیب می‌توان گفت: این مجموعه علاوه بر مطالبی بس نفیس که ارائه می‌دهد، می‌تواند بهترین یادنامه و بیان افکار و مبانی و مقامات و شیوۀ رفتار مرحوم علاّمه طهرانی رضوان الله علیه بوده باشد. از این مجموعه دو جلد تا کنون منتشر شده است. بعضی از فصول این دو جلد عبارتند از:هدف غائی از تألیف کتاب نشر و بهره‌وری از نظرات مرحوم علامه طهرانی است، کتمان مناقب امیرالمؤمنین علیه السّلام توسّط بعضی از صحابه و حرمت کتمان حقیقت، روایت مهمّ حضرت امام حسن عسکری علیه السّلام دربارۀ فقهاء، عدم توجّه به معارف الهی در حوزۀ نجف (عناوین این فصل بسیار مهم است)، حرمت إنعزال از حقّ و بی‌تفاوتی نسبت به آن، لزوم خبرویّت و بصیرت در آمر به معروف و نمونه‌های صحیحی از امر به معروف، اختلاف مراتب نفوس در کیفیت تلقّی تشیّع و اطاعت از امام معصوم…، اطاعت از امام علیه السّلام باید مطلق باشد، تلقّی مسلمین صدر اسلام از خلافت و وصایت، بحث جدائی دین از سیاست
قیمت فعلی : 145,000 ریال
 
نظرات (0)
مطلع انوار (جلد 13) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌ها جمع‌آوری شده بود.

مطلع انوار (دوره محقّق و مهذّب، مکتوبات خطی، مراسلات، مواعظ) مرحوم علامه آیة الله حسینی طهرانی ـ رضوان الله علیه ـ که برگرفته از دستنوشته های ایشان است، در چهارده جلد منتشر می شود.

مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علّامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی ـ قدّس الله نفسه الزّکیّة ـ می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌هائی به عنوان دست مایه‌های اوّلیّه جهت تدوین کتب «دوره علوم و معارف اسلام» جمع‌آوری شده بود تا در فرصت مناسب به تبویب و تنقیح و تهذیب و تحقیق آن بپردازند، که پس از رحلت ایشان در چهارده مجلّد به همراه مقدّمه و تعلیقه‌های فرزند ایشان، آیة الله حاج سیّد محمّد محسن حسینی طهرانیتوسط انتشارات مکتب وحی آماده طبع و نشر گردیده است
قیمت فعلی : 160,000 ریال
 
نظرات (0)
گلشن اسرار (به همراه CD) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
اگر انسان بخواهد به حقیقت همه موجودات که عبارت است از حقیقت هستی اطلاع پیدا کند، چاره ای نیست که نفس و عقل و روح او، با حقیقت هستی متحد شود و وحدت عینیه پیدا کند، چاره ای نیست که نفس و عقل و روح او، با حقیقت هستی متحد شود و وحدت عینیه پیدا کند. فقط در این صورت است که انسان می تواند به حقیقت اشیاء اطلاع پیدا کند، این معنای حکمت می شود. حکمت عبارت است از:
«صیرورة الانسان عالماً عقیلاً مضاهیاً للعالم العینی» حکمت عبارت است از تحول و تغیر و تبدل جوهری و تغییر ماهوی حقیقت انسان، به یک حقیقتی که وقتی به آن حقیقت برسد با حقیقت نظام هستی عینیت پیدا می کند
قیمت فعلی : 48,000 ریال
 
نظرات (0)
انوار ملکوت (جلد 2) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
کتاب «انوار الملکوت» تألیف علامه آیة‌الله حاج سیّدمحمّد حسین حسینی طهرانی پیرامون نور ملکوت روزه، نماز، مسجد، قرآن و دعا می باشد. این مجموعه از منظری توحیدی و عرفانی به اسرار روزه، نماز، مسجد، قرآن و دعا می پردازد، حاصل بیانات مرحوم علامه آیةالله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی در ماه مبارک رمضان 1390 در مسجد قائم طهران است که چکیده آن توسط خودشان در جُنگهای خطی ثبت گردیده بود تا در فرصت مناسب با تنظیم و تبویب و شرح و توضیح در اختیار سالکان طریق حقیقت قرار گیرد.
جلد اول این کتاب مباحث نور ملکوت روزه، نماز و مسجد را شامل می گردد که مباحث آن در 14 مجلس با محوریت تفسیر آیات و روایات مطرح شده است.حقیقت روزه فقط امساک در خوردن و آشامیدن نیست، اهمیت روزه در حصول ملکه تقوی، بیان علت وجوب افطار برای اصحاب سفر و مرض، رعایت هفت امر ضروری جهت نیل به علت غایی روزه از اهم عناوین بخش اول این کتاب می باشد.
علامه طهرانی در قسمتی از جلد اول کتاب با استناد به قرآن کریم علّت غائى روزه را وصول به ملکه تقوى دانسته و پس از بر شمردن مراتب سه گانه روزه (روزه‏عام، روزه خاصّ و روزه خاصّ الخاصّ)‏با تفسیر و تبیین آیات و روایات شرائط هفتگانه‏اى مورد تأکید علمای اخلاق و عرفان را که براى صوم الخاصّ لازم است، چنین بر می شمرند: اوّل: چشم پوشیدن و نگهدارى آن از رها شدن آن به سوى هر چه مذموم و مکروه است. دوّم: نگاهداشتن زبان از هر چه گفتنش شایسته نیست. سوم: نگاهداشتن گوش از هر چه شنیدن آن برای انسان حرام و مکروه شمرده شده، بلکه شنیدن چیزهای مباح که بر انسان نفعی ندارد. چهارم: نگاهداشتن بقیّه اعضاء بدن از گناه؛ مانند دست و پا و پوست بدن و موی بدن.
قیمت فعلی : 90,000 ریال
 
نظرات (0)
مطلع انوار (جلد 4) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌ها جمع‌آوری شده بود.

مطلع انوار (دوره محقّق و مهذّب، مکتوبات خطی، مراسلات، مواعظ) مرحوم علامه آیة الله حسینی طهرانی ـ رضوان الله علیه ـ که برگرفته از دستنوشته های ایشان است، در چهارده جلد منتشر می شود.

مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علّامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی ـ قدّس الله نفسه الزّکیّة ـ می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌هائی به عنوان دست مایه‌های اوّلیّه جهت تدوین کتب «دوره علوم و معارف اسلام» جمع‌آوری شده بود تا در فرصت مناسب به تبویب و تنقیح و تهذیب و تحقیق آن بپردازند، که پس از رحلت ایشان در چهارده مجلّد به همراه مقدّمه و تعلیقه‌های فرزند ایشان، آیة الله حاج سیّد محمّد محسن حسینی طهرانیتوسط انتشارات مکتب وحی آماده طبع و نشر گردیده است
قیمت فعلی : 88,000 ریال
 
نظرات (0)
انوار ملکوت (جلد 1) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
کتاب «انوار الملکوت» تألیف علامه آیة‌الله حاج سیّدمحمّد حسین حسینی طهرانی پیرامون نور ملکوت روزه، نماز، مسجد، قرآن و دعا می باشد. این مجموعه از منظری توحیدی و عرفانی به اسرار روزه، نماز، مسجد، قرآن و دعا می پردازد، حاصل بیانات مرحوم علامه آیةالله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی در ماه مبارک رمضان 1390 در مسجد قائم طهران است که چکیده آن توسط خودشان در جُنگهای خطی ثبت گردیده بود تا در فرصت مناسب با تنظیم و تبویب و شرح و توضیح در اختیار سالکان طریق حقیقت قرار گیرد.
جلد اول این کتاب مباحث نور ملکوت روزه، نماز و مسجد را شامل می گردد که مباحث آن در 14 مجلس با محوریت تفسیر آیات و روایات مطرح شده است.حقیقت روزه فقط امساک در خوردن و آشامیدن نیست، اهمیت روزه در حصول ملکه تقوی، بیان علت وجوب افطار برای اصحاب سفر و مرض، رعایت هفت امر ضروری جهت نیل به علت غایی روزه از اهم عناوین بخش اول این کتاب می باشد.
علامه طهرانی در قسمتی از جلد اول کتاب با استناد به قرآن کریم علّت غائى روزه را وصول به ملکه تقوى دانسته و پس از بر شمردن مراتب سه گانه روزه (روزه‏عام، روزه خاصّ و روزه خاصّ الخاصّ)‏با تفسیر و تبیین آیات و روایات شرائط هفتگانه‏اى مورد تأکید علمای اخلاق و عرفان را که براى صوم الخاصّ لازم است، چنین بر می شمرند: اوّل: چشم پوشیدن و نگهدارى آن از رها شدن آن به سوى هر چه مذموم و مکروه است. دوّم: نگاهداشتن زبان از هر چه گفتنش شایسته نیست. سوم: نگاهداشتن گوش از هر چه شنیدن آن برای انسان حرام و مکروه شمرده شده، بلکه شنیدن چیزهای مباح که بر انسان نفعی ندارد. چهارم: نگاهداشتن بقیّه اعضاء بدن از گناه؛ مانند دست و پا و پوست بدن و موی بدن.
قیمت فعلی : 110,000 ریال
 
نظرات (0)
مطلع انوار (جلد 5) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌ها جمع‌آوری شده بود.

مطلع انوار (دوره محقّق و مهذّب، مکتوبات خطی، مراسلات، مواعظ) مرحوم علامه آیة الله حسینی طهرانی ـ رضوان الله علیه ـ که برگرفته از دستنوشته های ایشان است، در چهارده جلد منتشر می شود.

مطلع الانوار حاصل زحمات سالیان متمادی عمر شریف و پر برکت علّامه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی ـ قدّس الله نفسه الزّکیّة ـ می‌باشد که توسط خود ایشان، تحت عنوان مکتوبات و مراسلات و مواعظ و سخنرانی‌هائی به عنوان دست مایه‌های اوّلیّه جهت تدوین کتب «دوره علوم و معارف اسلام» جمع‌آوری شده بود تا در فرصت مناسب به تبویب و تنقیح و تهذیب و تحقیق آن بپردازند، که پس از رحلت ایشان در چهارده مجلّد به همراه مقدّمه و تعلیقه‌های فرزند ایشان، آیة الله حاج سیّد محمّد محسن حسینی طهرانیتوسط انتشارات مکتب وحی آماده طبع و نشر گردیده است
قیمت فعلی : 70,000 ریال
 
نظرات (0)
اسرار ملکوت (جلد 1) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مجموعه‌ای است در شرح حدیث امام جعفر صادق علیه السلام به روایت عنوان بصری، که از دیرباز این روایت مورد نظر علماء بزرگ عرفان و اخلاق ما بالأخص عارف کبیر و موحّد عظیم الشأن مرحوم آیة الحقّ حاج سیّد علی قاضی طباطبائی قدس الله نفسه الزکیّة بوده است. اصل این مجموعه مطالبی است که حضرت مولّف محترم مذاکراتی را بر محور مبانی عرفانی و سلوکی در مکتب عرفانی مرحوم علاّمه آیة الله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی قدس الله نفسه الزکیّة با عدّۀ کثیری از ارادتمندان و تلامذۀ آن رجل الهی داشته که حاصل آن دروس و مذاکرات بقلم شیوای ایشان برشتۀ تحریر کشیده، و بنام «أسرار ملکوت» طبع و منتشر گردیده است. بدین ترتیب می‌توان گفت: این مجموعه علاوه بر مطالبی بس نفیس که ارائه می‌دهد، می‌تواند بهترین یادنامه و بیان افکار و مبانی و مقامات و شیوۀ رفتار مرحوم علاّمه طهرانی رضوان الله علیه بوده باشد. از این مجموعه دو جلد تا کنون منتشر شده است. بعضی از فصول این دو جلد عبارتند از:هدف غائی از تألیف کتاب نشر و بهره‌وری از نظرات مرحوم علامه طهرانی است، کتمان مناقب امیرالمؤمنین علیه السّلام توسّط بعضی از صحابه و حرمت کتمان حقیقت، روایت مهمّ حضرت امام حسن عسکری علیه السّلام دربارۀ فقهاء، عدم توجّه به معارف الهی در حوزۀ نجف (عناوین این فصل بسیار مهم است)، حرمت إنعزال از حقّ و بی‌تفاوتی نسبت به آن، لزوم خبرویّت و بصیرت در آمر به معروف و نمونه‌های صحیحی از امر به معروف، اختلاف مراتب نفوس در کیفیت تلقّی تشیّع و اطاعت از امام معصوم…، اطاعت از امام علیه السّلام باید مطلق باشد، تلقّی مسلمین صدر اسلام از خلافت و وصایت، بحث جدائی دین از سیاست
قیمت فعلی : 120,000 ریال
 
نظرات (0)
سرالفتوح (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
مقاله سرالفتوح ناظر بر کتاب پرواز روح که از خامۀ حضرت علامه آیة الله سیدمحمد حسین حسینی طهرانی تراوش یافته تبیین انظار و آراء متعالی مکتب عرفان و توحید در نهایت سیر تکاملی بشر است. بشر بواسطه استعداد و قابلیت خلعت خلیفةاللهی که ناشی از نزول مقام ذات بشهادت کریمۀ شریفه: و نفخت فیه من روحی است جامعیت صفات و اسماء کلیه الهیه را به مقدار سعۀ وجودی خویش دارد و از آنجا که خود اسماء و صفات به منشاء و اصل خود که همان ذات پرودگار است قائم اند پس وصول به این مرحله به نحو اطلاق وصول به مرتبه ذات و فناء در آن را در پی خواهد داشت. نکته ای که از قدیم الایام اذهان بسیاری از اهل تحقیق را به خود مشغول می داشت این است که چگونه ممکن است نفوس محدوده و مقیده بشری با آن سعه و ظرفیت محدود خود بتوانند به ذات لایتناهی و غیر محدود حضرت حقّ برسند و معرفت شهودی نسبت به آن حاصل نمایند و لذا بسیاری اصلاً معرفت حق را دربارۀ افراد بشر انکار نمودند، و برخی آنرا منحصر به بعضی از اشخاص چون معصومین علیهم السلام دانسته اند و نهایت سیر انسان را معرفت به این دسته از مظاهر حق پنداشته اند. مرحوم علامه طهرانی رضوان الله علیه در این مقاله به خوبی روشن می سازند که معرفت شهودی ذات حق نه تنها امری محال و ممتنع نیست بلکه برای تمامی افراد بشر با رعایت تربیت سلوکی و تهذیب نفسانی ممکن است. البته ناگفته نماند که اصل این مطالب در دو کتاب ارزشمند ایشان توحید علمی وعینی و اله شناسی موجود می باشد و نیز بحث دربارۀ فناء در ذات و اثبات آن با مرحوم علامه طباطبایی در کتاب مهر تابان آمده است و لذا مناسب است خوانندگان محترم برای توضیح بیشتر به آن کتاب مراجعه کنند
قیمت فعلی : 50,000 ریال
 
نظرات (0)
عنوان بصری (جلد 1) (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
شرح و تفسیر فقره إنی رجل مطلوب از حدیث عنوان بصری با عنوان ولایت و هدایت، می نویسد: بارها از مرحوم والد شنیدم که می فرمودند: بر هر سالکی، واجب و لازم است که حداقل هفته ای دو بار حدیث عنوان بصری را مطالعه کند.
کتاب حاضر چکیده سخنرانیهایی است که تحت عنوان شرح حدیث عنوان بصری توسط سید محمدمحسن حسینی طهرانی ارائه شده است.
این اثر بعد از مقدمه شامل هفت جلسه سخنرانی است. اهمیت حدیث عنوان بصری در تبیین سیر و سلوک الهی عنوان سخنرانی جلسه اول است. حقیقت ولایت و کیفیت هدایت عنوان جلسه دوم و هدایت تکوینی و تشریعی ائمه اطهار(ع) موضوع سخنرانی جلسه سوم است.
احاطه علی و علمی امام مبین در هدایت انسان، حقیقت و معنای سیر و سلوک الهی و امکان طریق، قبل از وصول به ولی الهی عناوین سخنرانی های چهارم تا ششم است. عنوان جلسه هفتم هم اختلاف شواکل لازمه اختلاف در کیفیت هدایت است.
در بخشی از مقدمه این اثر آمده است. بارها از مرحوم والد شنیدم که می فرمودند: بر هر سالکی، واجب و لازم است که حداقل هفته ای دو بار حدیث عنوان بصری را مطالعه کند، لذا بنا براین گذاشته شد که در وهله اول به ترجمه و شرح این حدیث شریف بپردازیم
قیمت فعلی : 95,000 ریال
 
نظرات (0)
مهر فروزان (مولف: آیت الله سید محمد محسن حسینی طهر)
این کتاب که آن را می‌توان یادنامه‌ای برای علامه طهرانی دانست، به صورت اجمالی به عمر پر برکت ایشان پرداخته است که برخی از عناوین ابتدایی کتاب عبارتند از: نشو و نما در مهد علم و تحصیلات ابتدایی، هجرت به قم و کسب معارف الهیه به عنوان تنها راه سعادت، نقش به سزای علامه طباطبایی در ساختار علمی و معرفتی علامه طهرانی، هجرت به نجف اشرف و اساتید ایشان در علوم مختلف.(از جمله اساتید ایشان در قم می‌توان از آیات عظام شیخ محمد صدوقی یزدی، شیخ عبدالجواد سدهی اصفهانی، حاج سید رضا بهاءالدینی، شیخ مرتضی حائری یزدی و سید محمد داماد نام برد و اساتید ایشان در نجف اشرف عبارتند بودند از: آیات عظام حاج شیخ حسین حلی، حاج سید ابوالقاسم خویی، حاج سید محمود شاهرودی و حاج شیخ آغا بزرگ طهرانی. علاوه بر اینکه ایشان با مرحوم علامه طباطبایی، شیخ عباس هاتف قوچانی و سید جمال الدین گلپایگانی ارتباط سلوکی داشتند؛ رضوان الـله علیهم اجمعین)
قیمت فعلی : 55,000 ریال
 
Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH